Főoldal

Vereség Kaposváron

Az E.ON OB I-es vízilabda-bajnokság A csoportjának 12. fordulójában az AVUS öt góllal kikapott a Kaposvári VK-tól.

Kaposvári VK–AVUS 11-6 (3-0, 4-1, 3-4, 1-1). – Kaposvár, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, vezette: Berki, Csanádi.

Kaposvár: Krémer – KOVÁCS  O. 2, Giga, PATAKI 2, VINDISCH 2, Juhász-Szelei, Sántavy. Csere: Lukács 1, Palotás 1, Németh L., VARGA ZS. 2, Tóth K. 1, Ihárosi. Edző: Berta József.

AVUS: Horváth A. – Polovic, EKLER B. 2, Takács, Kiss Cs., BASARA 2, Garancsy 1. Csere: Galambos, Baj 1, Ukumanov, Kutasi, Hajmási, Kurucz. Edző: Matajsz Márk.

A mérkőzés elején mindkét gárda jól védekezett, avagy támadásban hibáztak a csapatok: attól függ, honnan nézzük. Mindenesetre közel hárompercnyi gólcsendet követően megszerezte a vezetést a Kaposvár, majd Pataki centerből betalált (2-0). Az AVUS viszont továbbra sem, a rutinos Varga Zsolt igen: 3-0-s hazai vezetéssel vonultak az első negyed végén szusszanni a csapatok.

A folytatásban mindkét csapat tüzelt, ám a gólokra várni kellett Aztán elkezdtek potyogni, a Kaposvár szűk két perc alatt állva hagyta az AVUS-t, három gólt dobott (6-0). A félidőre 7-1-es hazai vezetéssel vonultak a felek.

Az aligátorok becsületére legyen mondva, ekkor sem adták fel, mégis hét gólra (8-1) hízott a somogyi  előny. Eldőlt a meccs.

A negyedik negyedre a középre bedobott labdáért 10-5-ös kaposvári vezetéssel úsztak a csapatok. A záró nyolc perc kevés izgalmat és egy-egy gólt hozott: 11-6 a vége.

A vasiak támadásban halvány teljesítményt nyújtottak, pont nélkül maradt.

Berta József: – Sok hiba csúszott a játékunkba, vagyis akad bőven javítanivalónk. Mindettől függetlenül visszavágtunk a szombathelyieknek, s ez a legfontosabb.
Matajsz Márk: – A hétvégi Vasas elleni találkozó sokat kivett a csapatból, fáradtak voltunk, nem tudtunk felpörögni. Ezt remekül kihasználta a Kaposvár, amely a szünetig hat góllal elhúzott, s innentől kezdve már csak kapaszkodtunk utánuk.

edző: Matajsz Márk

A bajnokság állása: 1. Szolnok 36, 2. FTC 33, 3. BVSC 22, 4. Vasas 12, 5. Debrecen 13, 6. Kaposvár 12, 7. AVUS 6, 8. UVSE 4 pont.