Óriási meccsen maradtunk alul

A Komjádi Kupa bronzmérkőzésén az AVUS nagy csatában kapott ki az UVSE-től.

UVSE-AVUS 14-13 (3-3, 3-1, 2-6, 6-3). – Komjádi Uszoda, Komjádi Kupa, bronzmérkőzés, vezette: Marjay, Bereczky.

AVUS: Kovács B. – Baranyai 3, Hajmási 1, Ekler B. 3, Juhász M. 1, Baj 1, Irmes 2. Csere: Ekler Zs. 2, Varga Zs., Makrai, Sági, Galambos G. Edző: Kiss Csaba.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak az együttesek, noha rendre az újpestiek vezettek, a vasiaknak mindig akadt válaszuk. A második negyedben aztán fokozatosan elhúzott az UVSE, a nagyszünetre 6-4-es fővárosi előnnyel vonultak a felek. A harmadik negyedben begyújtotta rakétáit az AVUS, 8-6 után zsinórban négy gólt dobott, így az utolsó negyed előtt 10-8-ra vezetett. A záró nyolc percben tovább növelte a különbséget a vasi együttes (10-13), ám az újpestiek nagyit hajráztak és 14-13-ra megfordították az eredményt. Az utolsó két és fél percben mindkét oldalon több helyzet kimaradt, az utolsó támadásnál emberelőnyös helyzetből sem sikerült betalálniuk a szombathelyieknek.