Nem volt esély

Az E.ON OB I-es vízilabda-bajnokság 3. fordulójában az Aligátor Vízilabda Utánpólás Sportegyesület (AVUS) tíz góllal kapott a bajnoki címvédő FTC vendégeként.

Ferencvárosi TC–AVUS 16-6 (4-1, 4-1, 5-1, 3-3). – Budapest, Népliget, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, vezette: Fodor, Kun.
FTC: Vogel – Sedlmayer 1, Vámos 1, Mezei 2, Niksic 2, Younger 2, Jansik 2. Csere: Jókai, Kállay 2, POHL 3, Német, GÁL 2, Turnai. Edző: Varga Zsolt.
AVUS: Horváth A. – Baj 1, Hajmási 1, Basara, Juhász M. 1, Takács K., Garancsy 1. Csere: Kovács B., Polovic 1, Kurucz, Takács J. 1. Edző: Matajsz Márk

Mindkét együttesben akadtak hiányzók, Varga Zsolt, az FTC trénere a pénteki, Steaua Bukarest elleni idegenbeli Bajnokok Ligája mérkőzés miatt többek között Varga Dénest, Stefan Mitrovicot, Slobodan Niksicet pihentette, míg a vasiaknál Ekler Bendegúz sérülés miatt hiányzott. A hazaiak esélyeshez méltóan kezdtek, fél perc eltetével akciógóllal vezetést szereztek – majd meg sem álltak 4-0-ig. A vasiak első gólját a fiatal Juhász Máté szerezte. A második negyedben is tovább robogott  a fővárosi csapat, a nagy szünetre 8-2-vel vonultak a csapatok. A harmadik negyedben már 14-3-ra vezettek a zöld-fehérek, ám a jól küzdő vasiak felzárkóztak. Sőt, az utolsó negyed első két gólját ők szerezték, ám tíz találatnál közelebb nem tudtak férkőzni a bajnokcsapathoz. A vége 16-6 lett. Az FTC győzelméhez nem férhet kétség.
Matajsz Márk: – Próbáltuk megállítani a tehervonatot, ez nem sikerült, de csapatom teljesítményével teljesen elégedett vagyok.

További eredmények: Budapest Honvéd-KSI 10–5, Eger–Pécs 11-3. A Szentes-BVSC mérkőzést szombaton rendezik.