Nem sokon múlt!

Az E.ON OB I-es bajnokság 3. fordulójában két góllal maradt alul a remekül küzdő AVUS a BVSC otthonában.

BVSC-Zugló-AVUS 10-8 (3-2, 4-2, 0-2, 3-2). -  Budapest, Szőnyi út, 150 néző, E.ON OB I-es vízilabda-mérkőzés, A-csoport,  vezette: Székely, Tordai.

BVSC: Szakonyi - Czigány 2, Török 1, Létay 1, Ambrus, Pásztor 1, Mészáros 1. Csere: Csapó 3, Sugár, Várnai 1, Kovács P., Nagy Á., Szabó V. Edző: Szűcs Levente,

AVUS: Horváth A. – Cvetic, Ekler B. 3, Kiss Cs., Baj 2, Basara, Ukumanov 1. Csere: Polovic 1, Takács, Kutasi, Garancsy 1, Hajmási, Kurucz. Edző: Matajsz Márk.

A szombathelyiek kezdték jobban a mérkőzést, Bajról kiállították emberét, majd ugyanő megszerezte a meccs első találatát (0-1). Fej-fej mellett haladt a két gárda, noha a hazaiak fordítottak, Polovic rövidesen egyenlített (2-2). A negyed vége előtt kilenc másodperccel aztán ismét a hazaiaknál volt az előny (3-2).

A második nyolc percben is derekasan gyűrték egymást a csapatok, aztán a fővárosiak 6-3-ra, majd 7-4-re megléptek.

A harmadik negyedben robbantott a kellően agresszívan, jól játszó AVUS: Ekler majd Garancsy góljával feljött 7-6-ra a vasi csapat.

Az utolsó negyedben a remekül játszó Ekler Bendegúz kiegyenlített (7-7), ám hiába, 4.30-cal a vége előtt már 9-7 volt a hazaiaknak. Az egyre inkább fáradó vasiak Ekler Bendegúz újabb, megúszásból szerzett találatával 1.15-tel a végel előtt egy gólra felzárkóztak (9-8)! Ám óriási izgalmak közepette, fél perc múlva Czigány akciógóljával eldöntötte a meccset: 10-8.

Matajsz Márk: - Amit a fiúktól kértem, betartották, valamennyiükkel elégedett vagyok. Persze akadtak hibák is, amelyeket kielemzünk, és a következő meccsre kijavítunk.