Főoldal

Munkában a vezetőség

Bánfi Péter, klubunk elnöke adott tájékoztatót a jelenlegi helyzetről.

Munkában a vezetőség

A Magyar Közlönyben április 30-án megjelent kormányrendelet szerint május 4-től „Magyarország egész területén sportrendezvény nézők nélkül, zárt körülmények között megtartható, valamint a sportegyesület által szervezett, valamint az amatőr sport, a szabadidős sport és a tömegsport célú edzésen való részvétel megengedett”. 

A döntés természetesen az AVUS-t is érinti.

- Mindent megteszünk annak érdekében, hogy klubunk vízilabdázói számára mihamarabb vízfelüleletet, medencét találjunk – mondta Bánfi Péter, az AVUS elnöke. – Mivel közeleg a jó idő, elsődlegesen a Tófürdő medencéjében gondolkodunk – erről már folynak a tárgyalások, de pontos dátumot még nem tudok mondani, mikor kezdődhetnek az edzések. A Tófürdő esetén talán a szokásos nyári táborunkat is meg tudnánk rendezni. Amint kiderül, hol és mikortól edzhetünk, összehívjuk a Szülői Munkaközösségünk tagjait és tájékoztatjuk őket a fejleményekről. Természetesen kíváncsiak vagyunk vízilabdázó fiataljaink szüleinek véleményére, elképzeléseire is, ezért még ezt megelőzően, hamarosan, kérdőívet küldünk ki számukra. Nem titok, az edzők és a stábtagok is kivették részüket a közös teherviselésből, a járványhelyzet miatt az elkövetkező időszakban 30 százalékkal csökkentett bért utalunk számukra. Ami az OB I-es csapatot illeti, megkértem a nem Szombathelyen tartózkodó játékosainkat, hogy ha találnak valahol medencét, akkor ott kezdjék el az úszóedzéseket. Jövő hétfőn dönt a Magyar Vízilabda Szövetség az OB I-es bajnokság esetleges folytatásról, a tervek szerint egy helyszínen, a fővárosi Margitszigeten, nyitott medencében július 15 és augusztus 31 között folytatnánk a bajnokságot. Az elképzelések szerint a 16 csapat kuparendszerben játszana úgy. Irányított sorsolással négy csoportba osztanák be a mezőnyt úgy, hogy a besorolás alapja a bajnokság megszakadásakor fennállt helyezés lenne. Ez a terv lényege.

Vissza a Hírek oldalra