Főoldal

Magyar Kupa, péntek: Győzelemmel kezdtek az aligátorok!

A Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az AVUS hét góllal verte a KSI-t.

AVUS–KSI 13-6 (2-0, 5-2, 2-0, 4-4). – Eger, Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. forduló, vezette: Füzesi, Csizmadia.
AVUS: Horváth A. – Irmes, Polovic 1, Kiss Cs., Baj 1, Basara 3, Kurucz. Csere: Ekler B., Takács K., Takács J. 4, Sági, Garancsy 4, Hajmási. Edző: Matajsz Márk.
KSI: Bányai – Bóbis 2, Dávid 2, Schmölz, Hevesi, Sömjén, Horváth Á. Csere: Pető 1, Tóth Gáli, Lantos, Tóth K., Némethy, Vékony 1. Edző: Horváth János.

Mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, aztán bő két perccel a negyed vége előtt Takács János centerből vezetést szerzett az aligátoroknak, majd Garancsy növelte az előnyt. A második negyedben Garancsy ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta: ismét betalált, majd újabb góljával már 4-0-ra vezetett az AVUS. Basara találatával már 5-0-al mentek a vasiak a több U19-es világbajnoki bronzérmes is felvonultató KSI ellen. A nagy szünetben 7-2-re vezetettek a szombathelyiek, akik a harmadik negyedet is magabiztosan nyerték, míg az utolsóban már inkább rápihentek a két szombati mérkőzésükre.