Legyőztük a Tatabányát

Az E.ON OB I-es bajnokság helyosztójának első mérkőzésén az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület (AVUS) öt góllal legyőzte a Tatabányát.

AVUS–Tatabányai VSE 11-6 (2-2, 2-2, 3-1, 4-1). – Szombathely, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés a 13-14. helyért, első találkozó, vezette: Csizmadia, Marjay.

AVUS: HORVTH A. – Kiss Cs., Baj 1, BASARA 5, Garancsy 1, Kurucz 1. Csere: Polovic, Ekler 1, Takács, Ukumanov, JUHÁSZ M. 2, Hajmási. Edző: Matajsz Márk.
Tatabánya: Jászberényi – Mészáros, Szabó B., Katonás 1, Farkas, Hoppál, Szentesi 1. Csere: Kuncz, Márkus, KOLOZSI 3, Kalanovics, Martin 1, Máté. Edző: Zantleitner Tamás.

Másfél percnyi játék után emberelőnyből szerzett vezetést a Tatabánya, amit szintén emberelőnyből Basara kiegyenlített. Az első két negyedben egyenlő erők küzdelmét láthatták a szurkolók, fej fej mellett haladt a két együttes. A vasiak több kecsegtető helyzetet is elhibáztak, hátul pedig olykor könnyű gólokat kaptak. A harmadik negyedre 4-4-es döntetlennél ugrottak vízbe a csapatok, a negyed végén viszont már két góllal (7-5) vezettek az egyre inkább koncentráltan, pontosan vízilabdázó, hátul pedig stabilan védekező hazaiak.

Az utolsó negyed közepén a minden energiájukat összeszedő aligátorok másfél perc alatt három gólt dobtak, a remekül játszó Basara kétszer, Baj egyszer talált a hálóba (10-5), s innen már nem volt visszaút a vendégek számára.

Matajsz Márk: – Számítottam rá, hogy szoros mérkőzést játszunk, de a harmadik negyedben sikerült biztos előnyt szereznünk, amit a negyedik negyedben tovább növeltünk. Kellő alázatosságunknak és koncentrációnknak köszönhetjük a sikert.

A két nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1-0 az AVUS javára. A második találkozót szerdán 17.30-kor rendezik Tatabányán.