Jól tartottuk magunkat

Az OB I-es bajnokság 9. fordulójában az AVUS két és fél negyeden át teljesen egyenrangú partnere volt a BVSC-Zuglónak.

AVUS-BVSC-Zugló 6-10 (3-3, 2-3, 1-3, 0-1), Szombathely, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, 9. forduló, vezette: Homonnai, Veilandics.

AVUS: Horváth A. – Garancsy 1, Kiss Cs, Takács K., BASARA 3, Baj, Ekler B. Csere: Polovic, Takács J., Irmes, Hajmási 1, Kurucz, Sági 1. Edző: Matajsz Márk.

BVSC: SZAKONYI – Török, VÁRNAI 2, PÁSZTOR 3, Csapó 1, Mészáros 1, Kovács P. Csere: Létay 2,  Szabó B. 1, Mladoniczky, Ambrus, Sugár. Edző: Szűcs Levente.

Másfél perc gólcsendet tört meg Mészáros, 1-0-ra vezetett a BVSC. Garancsy hamar egyenlíthetett volna, ám büntetőből a felső kapufát találta telibe. A másik oldalon Csapó bombagóljával 2-0-ra vezettek a fővárosiak.  Aztán Basara átlövésből szépített (1-2), de nem sokáig örülhettek a hazaiak, mert Pásztor találatával ismét kettő volt közte (1-3). Basara azonban meccsben tartotta csapatát (2-3). Két perccel a negyed vége előtt Garancsy bal felső sarkos góljával egyenlítettek a játékba egyre inkább belelendülő vasiak (3-3).

A második negyed Várnai szerencsés góljával indult (3-4), majd Pásztor távoli találatával folytatódott (3-5). Ám az AVUS nem engedte meglépni ellenfelét, Hajmási a negyed közepén betalált (4-5), aztán egy újabb szombathelyi fiatal, Sági felső kapufás góljával egalizáltak a hazaiak (5-5). Valamennyi labdáért nagy csata folyt a vízben, a szombathelyiek teljesen egyenrangú ellenfelei voltak papíron erősebb riválisuknak. A negyed utolsó pillanatában Létay góljának köszönhetően egygólos vendégelőnnyel vonultak pihenőre a csapatok (5-6).

A harmadik negyedben mindkét csapat sokat hibázott, sok volt a pontatlan lövés, miközben a vendégek kapusa parádézott - szinte mindent megfogott. Másfél perccel a negyed vége előtt Várnai távoli, majd Pásztor közeli találatával a meccsen először hárommal vezettek a vendégek (6-9).

A negyedik negyed kimaradt aligátor-helyzetekkel indult, a BVSC-s Szabó találatával viszont már 10-6-ra vezettek a vendégek – eldőlni látszott a meccs. A vasiak ugyan mindent megpróbáltak, ám lövéseik rendre lejöttek a blokkokról.

A szombathelyiek két és fél negyeden keresztül remekül tartották magukat, ám végül felülkerekedtek a fővárosiak.