Bronzérmes a magyar ifjúsági válogatott!

Harmadik helyen végzett a szombathelyi Ekler Bendegúzzal felálló magyar válogatott az ifjúsági vízilabda-világbajnokságon.

Magyarország–Szerbia 14–13 (5–4, 2–3, 3–4, 4–2). – Tófürdő, 2000 néző, bronzmérkőzés, vezette: Ohme (német), Duraskovic (montenegrói).
Magyarország: Grieszbacher – BÓBIS 5, BAKSA 2, Schmölz 1, Dala 2, FEKETE 2, Vékony. Csere: Szieben, Fodor, Csorba, Szeghalmi 2, Ekler, Korom. Szövetségi kapitány: Horváth János.

Baksa kihagyott büntetőjével indult a brozmeccs, aztán a szerbek Sulc góljával vezetést szereztek, de a magyarok hatékonyan támadtak és az első negyedben már Daláék vezettek (5–4). A második negyedben 6–4-ről fordítottak a 7–6-ra a szerbek. A  vendégek szinte végig vezettek, a magyarok a negyedik negyed közepén érték utol riválisukat, és óriási hajrát nyitottak. Egy perccel a lefújás előtt Bóbis büntetőjével eldőlt a mérkőzés (14–12), a szerbek már csak szépíteni tudtak.

A 7. helyért: Montenegró–Ausztrália 12–11. Az 5. helyért: Horvátország–Olaszország 13–15.

Döntő: Spanyolország–Görögország 8–9 (3–3, 1–4, 3–1, 1–0).

A világbajnokság legjobb játékosa Elsapagh Ahmen (Egyiptom) lett, 29 góllal.  A legjobb kapus Unai Aguirre (Spanyolország), míg a legjobb játékos Papanikolaou Nikolaos (Görögország). A legjobb magyar vízilabdázó Bóbis Botond.

A világbajnokság végeredménye: 1. Görögország, 2. Spanyolország, 3. Magyarország, 4. Szerbia, 5. Olaszország, 6. Horvátország, 7. Montenegró, 8. Ausztrália, 9. Egyesült Államok, 10. Oroszország, 11. Brazília, 12. Kolumbia, 13. Egyiptom, 14. Új-Zéland, 15. Dél-Afrika, 16. Argentína, 17. Kanada, 18. Szaúd-Arábia, 19. Kína 20. Üzbegisztán.
A magyar csapat kerete: Grieszbacher Márk (KSI), Korom Dániel (Vasas) - kapusok; Baksa Benedek (UVSE), Bóbis Botond (KSI), Csorba Tamás (BVSC), Dala Döme (UVSE), Ekler Bendegúz (AVUS), Fekete Gergő (Debrecen), Fodor Olivér (BVSC), Schmölcz Norman (KSI), Szeghalmi Zsombor (Szolnok), Szieben László (UVSE), Vékony Ákos (KSI) - mezőnyjátékosok. Szövetségi kapitány: Horváth Jáno