Főoldal

Bravoooo fiúk!

Az E.ON OB I-es vízilabda-bajnokság helyosztójának második mérkőzésén az Aligátor Vízilabda Utánpótlás Sportegyesület (AVUS) három góllal nyert, így a 13. helyen zárt.

Tatabányai VSE–AVUS 11-14 (1-2, 2-4, 4-4, 4-4). – Tatabánya, 100 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés a 13-14. helyért, vezette: Vogel, Füzesi.
Tatabánya: Jászberényi – KOLOZSI 5, Katonás 1, Márkus, Hoppál, Kalanovics 1, Máthé. Csere: Martin 2, Mészáros, Szentesi 1, Kuncz, Fazekas 1. Edző: Zantleitner Tamás.
AVUS: Horváth A. –  Takács 2, KISS CS. 4, Baj, BASARA 2, Hajmási, Kurucz. Csere: Ukumanov, GARANCSY 3, Polovic 1, Juhász M., Ekler B. 1, Sági 1. Edző: Matajsz Márk.

A nyitott medencében lejátszott mérkőzésen az aligátorok két perc elteltével, emberhátrányból, Kiss Csaba góljával szereztek vezetést. Mindkét oldalon kimaradtak a lövések, hol Jászberényi, hol Horváth védett nagyokat. A vendégek játszottak összedettebben, Garancsy találatával egygólos előnyre tettek szert az első negyed után (1-2).

A második negyedben ott folytatta Garancsy, ahol abbahagyta, majd Kiss is duplázott (1-4). Állva hagyta ellenfelét az AVUS, Basara büntetőjével 5-1-re vezettek a vasiak. Kolarik szintén büntetőből szépített, de Garancsy ugyancsak ötméteresből betalált (2-6). Az aligátorok frissen, lendületesen játszottak, a nagyszünetben 6-3-ra vezettek.

A harmadik negyedben felváltva estek a találatok, két gólra feljött a Tatabánya, de Takács bombájával ismét hárommal (7-10) ment a vendéggárda.

Az utolsó nyolc percben a vasiak határozottan, keményen védekeztek, a hazaiak elkészültek erejükkel.

Az AVUS magabiztosan, 14-11-re győzött, összesítésben 2-0-ra nyerte a párharcot így a 13. helyen végzett.