A második félidőre támadtunk fel

Az OB I-es vízilabda-bajnokság 2. fordulójában az AVUS hét góllal kikapott a BVSC vendégeként.

BVSC-Zugló–AVUS 15-8 (4-2, 5-0, 5-3, 1-3). – Budapest, 200 néző, OB I-es vízilabda-bajnokság, vezette: Petik, Marnitz.

AVUS: Horváth A. – Irmes,  Ekler B. 2, Takács K., Kiss Cs., Takács J., Garancsy 3. Csere: Polovic 2, Baj, Sági, Juhász M., Sági, Hajmási, Kurucz 1, Kovács B. Edző: Matajsz Márk.

A vasiak Garancsy akciógóljával szereztek vezetést és az első negyedben remekül tartották magukat esélyesebb ellenfelük ellen (4-2). A második negyedben aztán a hazaiak három perc alatt három gólt dobtak, majd még újabb kettőt, 9-2: eldőlt a meccs. Az aligátorok ebben a periódusban gyengén védekeztek és hatástalanul támadtak.

A második félidő így csak formalitás volt, a vasiak keményebben vízilabdáztak, így valamelyest faragtak a különbségen (15-8).