Majdnem bravúr!

Az E.ON OB I-es vízilabda-bajnokság alsóházi rájátszásának 7. fordulójában az AVUS szoros meccsen kapott ki a Pécstől.

Pécsi VSK-Mecsek Fűszért-AVUS 11-9 (2-2, 3-2, 2-2, 4-3). – Pécs, 150 néző, OB I-es vízilabda-mérkőzés, alsóházi rájátszás, 7. forduló, vezette: Kovács T., Dodog.

PVSK: Horváth Zs. – Csacsovszky E. 2, CSACSOVSZKY A. 2, Chilkó, Lajkó, Szatmári 3, Józsa. Csere: Zerinváry, Csaba 1, Rakonjac 1, Krizsán, OPACAK 2. Edző: Lukács Gergely.

AVUS:  HORVÁTH A. – Polovic 1, Takács, Kiss Cs. 1, BASARA 2, GARANCSY 5, Kurucz. Csere: Galambos G., Ekler B., Baj, Doma, Juhász, Hajmási. Edző: Matajsz Márk.

Az első negyedben fej fej mellett haladtak a csapatok, a Pécs hiába vezetett kétszer is, a lelkesen játszó vendégek kétszer is kiegyenlítettek.

Sőt, a második negyedben Garancsy duplájával 4-2-re elhúztak a vendégek – éret e meglepetés. Ám a negyedből hátralévő három percben két centerből és egy lefordulásból szerzett góllal a szünetre 5-4-re fordítottak a hazaiak.

A harmadik negyed elején Basara góljával egyenlítettek a szombathelyiek. Óriási harc folyt a vízben: az utolsó negyed 8-7-es pécsi vezetésről indult. Valamivel több, mint három perccel a lefújás előtt még 8-8 volt az állás, majd a pécsiek  10-8-ra elhúztak. Másfél perccel a vége előtt Garancsy emberelőnyből szerzett találatával 10-9-re feljött az AVUS. Ám a hajrát a hazaiak bírták jobban.

Lukács Gergely: – A második negyed végén volt a fordulópont, amikor kétgólos hátrányból fordítottunk. A végén ültek a lövéseink egy rendkívül sokat fejlődött Szombathely ellen. Ez a meccs olyan tanulópénz volt, amiért nem kellett fizetni.

Matajsz Márk: – Nem erre a meccsre készültünk, nekünk a bent maradás a cél. De meg kell dicsérni a csapatomat, emelt fővel hagyhatjuk el ezt az uszodát.

További eredmények: Kaposvári VK–EBP Tatabánya 13–8 (3–1, 2–1, 5–3, 3–3), ContiTech Szeged-Diapolo–Vasas Plaket 5–10 (2–3, 1–2, 2–3, 0–2), UVSE–Metalcom-Szentes 3–8 (1–3, 0–2, 0–2, 2–1).

Az alsóház állása: 1. Pécs 35, 2. Kaposvár 33, 3. Vasas 30, 4. Szentes 23, 5. AVUS 21, 6. Tatabánya 18, 6. UVSE 7, 8. Szeged 0 pont.