Haraptak az aligátorok

Az AVUS 8-5-re legyőzte a Ceglédi VSE-t

AVUS-Ceglédi VSE 8-5 (1-1, 3-0, 1-3, 3-1). Szombathely, Fedett Uszoda 250 néző, felsőházi rájátszás, 2. forduló.

AVUS: Horváth A. - Cvetic 3, Hajmási, Ekler B. 2, Takács, Baranyai, Kurucz 2. Csere: Doma, Juhász, Sági, Kutasi, Galambos 1. Edző: Matajsz Márk.

További eredmények: BVSC-Neptun 13-11, Esterházy Eger-Racionet Honvéd 9-8, ASI-Békéscsaba 11-11.

Kurucz Barnabás találatával hamar vezetést szerzett a szombathelyi együttes, ám a folytatás már kevés találatot hozott. Mindkét együttes jól védekezett, s ha el is jutottak lövésig a csapatok, a kapusok hárítottak. A második negyedben viszont állva hagyta ellenfelét az AVUS, Ekler Bendegúz két és Vladimir Cvetic egy góljával 3-0-ra nyerte a negyedet a lövéseket remekül blokkoló vasi együttes. Horváth Alexnek pedig ebben a periódusban nem lehetett gólt lőni. A harmadik negyedben a vendégek vízilabdáztak jobban, ám a zárónegyedre ismét magukra találtakaz aligátorok. Egygólos előnyüket előbb kettő, majd a lefújás előtt háromgólosra növelték az erejükkel egyre inkább elkészülő vendégek ellen.

Matajsz Márk: – Kiválóan védekeztünk, hatalmas szívvel játszottunk, e kettő eredményezte szép győzelmünket.

Az élmezőny állása: 1. Esterházy Eger 18, 2. AVUS 16, 3. Békéscsaba 13 pont.